Wybierz wannę idealną dla siebie

Wanna – drugi po łóżku element wyposażenia wnętrz, który służy nam przede wszystkim do błogiego relaksu. Tęsknimy za nią, gdy jesteśmy poza domem w chłodne dni i do niej kierujemy pierwsze kroki po powrocie do domu.

Liczy się rozmiar i kształt

Decydując się na zakup wanny, wybierzmy taką, która da nam maksymalny komfort. Ważny jest zarówno jej rozmiar, jak i kształt. Warto mieć świadomość, że nie tylko zbyt mała wanna nie zagwarantuje nam wygody, za dużo również. W tej pierwszej nie będziemy mogli wyprostować nóg i kąpiel będziemy musieli brać w niewygodnej siedzącej pozycji. Wanna zbyt długa sprawi, że będziemy się w niej ślizgać, co utrudni zachowanie stabilności. W takich warunkach trudno się skupić na przykład na czytaniu książki. Wanna powinna być wielkością dostosowana także do metrażu łazienki – inaczej zaburzy proporcje tego pomieszczenia i zabierze zbyt dużo cennego miejsca. Najbardziej typowe i najpopularniejsze wanny to te o wymiarach od 140 do 170 centymetrów, które są najczęściej spotykane w małych i średnich wielkości łazienkach.

Wanna prostokątna do niestandardowej łazienki

Duży pokój kąpielowy pozwala nam na więcej w kwestii aranżacji niż w małej łazience. Jednak co do wyboru rozmiaru wanny obowiązują te same zasady. Więcej do powiedzenia mamy jednak podczas wyboru modelu wanny. Przestronne wnętrze pozwala na nietypowe ustawienie mebli i wszelkich sprzętów. Wanna prostokątna 180×80 zajmuje więcej miejsca niż standardowa, ale w dużej łazience nie stanowi to problemu. Zapewnia nam ona dużą wygodę podczas kąpieli, a także jest mocnym punktem wnętrza, decydującym o jego charakterze. Wanny wolnostojące mogą bowiem mieć nietypowe fantazyjne kształty. Dużą popularnością cieszą się wanny owalne, które wyglądają elegancko i luksusowo. Wykonywane są z lekkiego akrylu bądź odlewu mineralnego. Oba te materiały mają swoje zalety, z którymi warto się zapoznać, zanim dokonamy wyboru wanny, która będzie idealna do naszego mieszkania. Dokonanie dobrego wyboru zapewni nam komfort na długie lata.