Pamiętaj o odpływie

Wannę zwykle kupujemy raz na wiele lat. Powinniśmy o nią dbać i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, aby przez cały ten czas prezentowała się nienagannie i zachwycała nas lśniącą bielą. Nie zapominajmy jednak o odpływie – bo problemy z nim mogą nas pozbawić tej przyjemności, jaką niewątpliwie jest kąpiel w wannie.

Odpływ do wanny i do kabiny

Każdy kiedyś zmierzył się z problemem, jakim jest zatkana wanna – odpływ może stracić swoją przepustowość przez wpadające do niego włosy czy resztki mydła. Zatkany może przyczynić się do tego, że woda nie będzie spływać i zaleje nam łazienkę, dokonując zniszczeń. Wybór odpowiedniego rodzaju odpływu także ma duże znaczenie. Producenci oferują między innymi odpływ liniowy, który jest produktem nowoczesnym, idealnym do minimalistycznych wnętrz. Sprawdzi się on przede wszystkim w kabinie prysznicowej typu walk-in, czyli pozbawionej brodzika. Ten element wyposażenia kabiny możemy dopasować do koloru płytek, tak aby współgrał z pozostałymi sprzętami w łazience. Jednak nawet najlepszej jakości odpływ nie sprawdzi się, jeżeli nie będziemy regularnie dbali o jego czyszczenie. Należy to robić wyłącznie z wykorzystaniem sprawdzonych preparatów, aby mieć pewność, że niczego przy okazji nie uszkodzimy.

Odpływ też może być stylowy

W prysznicu odpływ jest równie ważny jak w wannie i od jego działania w dużej mierze zależy funkcjonalność naszej łazienki. Prócz odpływu liniowego możemy w kabinie zastosować także ścienny. To nowoczesne rozwiązanie zwiększa naszą wygodę podczas brania kąpieli. Jest to rodzaj odpływu podtynkowego, więc prezentuje się on bardzo dyskretnie, a wręcz jest niezauważalny. Warto się zdecydować na ten model, gdy mamy łazienkę dopieszczoną w najdrobniejszych szczegółach i nie chcemy, by cokolwiek zaburzyło tę harmonię. Zaletą odpływów ściennych jest także to, że mają regulowaną głębokość, więc możemy zamontować go tak, jak dla nas będzie najwygodniej. Nawet najnowocześniejsza kabina prysznicowa i najwygodniejsza wanna nie będą spełniać swojej funkcji, jeżeli odpływ nie będzie działał jak należy. Dlatego warto postawić na taki, który jest bardzo dobrej jakości.