Mieszkanie na wagę złota

Mieszkanie urządzone tak, by było dostosowane do naszego stylu życia, jest na wagę złota. Najwięcej wymagań musi spełnić takie, w którym mieszka co najmniej kilka osób. Wówczas trzeb pogodzić potrzeby i upodobania każdej z nich.

Umywalki 60×40 – optymalny rozmiar

W mieszkaniu kilkuosobowy rodziny niemal wszystko musi być większe – kanapa w salonie, umywalki 60×40 czy szafy na ubrania. Dobrym rozwiązaniem jest także dublowanie sprzętów – zamiast jednej sofy, przed telewizorem mogą stanąć dwie. Szczególnie trudna jest aranżacja łazienki, zwłaszcza gdy w domu mieszkają dzieci, którym zwykle nigdzie się nie spieszy. Najlepiej mieć je dwie, ale to nie zawsze jest możliwe. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem, które skróci kolejki do łazienki, jest montaż dwóch umywalek. Ten prosty trik pozwala na to, aby zęby czy ręce myły dwie osoby jednocześnie, dzięki czemu trwa to o wiele krócej. Nawet w mieszkaniu, w którym mieszkają tylko zabiegani dorośli, taka aranżacja łazienki jest praktyczna i przez wielu pożądana.

Umywalka podwójna – gdy mamy jedną łazienkę

Producenci umywalek, znając potrzeby swoich klientów, proponują co jakiś czas nowe atrakcyjne odsłony znanych od lat rzecz. Jednym z takich godnych uwagi produktów jest umywalka podwójna, dzięki której z łazienki swobodnie mogą korzystać dwie osoby. Nie musimy już grać w marynarza, aby zdecydować o tym, kto pierwszy skorzysta z łazienki. Możemy też przed pracą nieco dłużej pospać, bo odpada nam stanie w kolejce do mycia zębów. Budując dom, myślimy przyszłościowo i coraz częściej w naszym projekcie uwzględniamy drugą łazienkę. W bloku jednak nie mamy szans na takie rozwiązanie, dlatego warto korzystać z możliwości, jakie dają producenci elementów wyposażenia wnętrz. Podwójna umywalka może być podzielona na dwie osobne komory lub mieć tylko jedną. Dostępna jest w wielu nowoczesnych wersjach, tak aby móc dopasować ją do stylu, jaki reprezentuje nasza łazienka. Korzystanie z łazienki przez dwie osoby w tym samym czasie nie musi być związane stresem.