Blat – praktyczny element wyposażenia łazienki

Meble do łazienki powinny być wyjątkowo solidne i odporne na wilgoć. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być drewniane, pod warunkiem, że nie będzie to drewno przypadkowe.

Drewno – idealny materiał do łazienki

Niektóre gatunki drewna charakteryzują się wyjątkowo dużą odpornością na wilgoć. Dzięki temu możemy je bez obaw stosować w łazience. Jest to zarówno drewno z drzew rosnących w naszym kraju, jak i egzotyczne. Tylko od naszych upodobań estetycznych zależy to, na które z nich się zdecydujemy. Do najtrwalszych zalicza się między innymi dąb, modrzew, a także drewno jesionowe czy jaworowe. Nie tylko meble łazienkowe mogą być drewniane – tym materiałem możemy zastąpić także płytki podłogowe czy ścienne. Z drewna mogą być także wykonane dywaniki łazienkowe, pojemniki na drobiazgi, półki czy blaty, na których umieszczona może zostać umywalka 50 lub większa. Tak urządzona łazienka będzie przytulna i będziemy się w niej czuć jakbyśmy byli na łonie natury. Jeżeli w pomieszczeniu jest okno, to z brązowym odcieniem drewna pięknie będą grały zielone rośliny w doniczkach.

Blat łazienkowy – z drewna lub z płyty

Bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki jest blat. Stanowi on przede wszystkim podstawę dla umywalki, ale może też pełnić inne praktyczne funkcje. Blat łazienkowy może też być sposobem na ukrycie pod nim pralki, a także praktycznych szuflad. Może też być powierzchnią, na której ustawimy dekoracje lub drobiazgi, które chcemy mieć pod ręką. W niewielkiej łazience czasem musimy zrezygnować z blatu i innych przydatnych rozwiązań, ze względu na brak miejsca, ale w dużych nie powinno go zabraknąć. Drewno nie jest jedynym materiałem, z jakiego można wykonać trwały, elegancki i nowoczesny blat. Równie pięknie będzie się prezentować blat z płyty MDF, który jest odporny na wodę i plamy. Z płyty produkowane są blaty w różnych kolorach, spośród których największą popularnością cieszą się te imitujące drewno oraz białe. Wybór odpowiedniego uzależniony jest przede wszystkim od stylu, w jakim została urządzona łazienka.